Drama@DEEP:Wskazowki

Z Drama@DEEP


1. Nigdy nie zostawiajcie angielskich słów, starajcie się o tym nie zapominać, miliony razy widziałam już i poprawiałam "as" na "jako", pilnujcie się.

2. Aktor nie dostaje nagrody za serial, ale za rolę w nim, dlatego zawsze pamiętajmy o pisaniu "za rolę w" a nie "za" .

3. Lepiej dawać więcej linków [[]] niż zostawiać samo imię i nazwisko, bo o części aktorów, nawet drugoplanowej w danej dramie są już założone strony.

4. Jeśli drama ma więcej niż 1 tytuł, lub aktor (najczęściej tajwańscy) ma więcej niż jedną wersję imienia/nazwiska starajmy się robić odpowiednie przekierowywania , zakładając nowe strony z alternatywnymi tytułami/nazwiskami i wpisując
#REDIRECT [[alternatywnytytuł]]
To samo tyczy się sytuacji, gdy mamy np. stronę Maki Horikita. Wtedy zakładamy stronę Horikita Maki i dajemy odpowiednie przekierowanie
#REDIRECT [[Maki Horikita]]
Nie jest to obowiązkowe jednak bardzo ułatwia pracę administratorom i wyszukiwanie użytkownikom.

5. Drama wiki nie jest po to, żeby wyrażać własną opinię, dlatego unikajmy takich ciekawostek jak "jest jednym z najlepszych piosenkarzy" lub też ciekawostek typu "od małego gra hobbystycznie w piłkę nożną", kiedy praktycznie każdy mały chłopiec gra w piłkę nożną. Można sformłuować zdanie "Jego ulubione sporty to..." i wtedy od razu brzmi lepiej. Zwierzątka domowe nie wpisujemy do 'rodziny', nawet jeśli tak jest w angielskiej wersji dramawiki, ale w ciekawostkach.

6. Polska dramawiki to nie kopia angielskiej dramawiki, więc jeśli znacie więcej ciekawostek na temat danego aktora możecie je wpisywać, ale z rozwagą, patrz punkt wyżej. Jeśli na angielskiej dramawiki nie ma żadnych ciekawostek to nie znaczy, że nie mozna ich wyszukać.

7. Reklamy starajmy się wpisywać w ciekawostkach, ponieważ aktorzy ciągle występują w jakichś kampaniach i ciężko będzie uzupełniać to na bieżąco, chyba, że jesteście pewni, że wam się to uda.

8. Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego 2009 każdy zakładający temat o nowej dramie z tego i późniejszych sezonów ma obowiązek sprawdzić artykuły aktorów w nim grających i w razie gdyby najnowsze role nie były uwzględnione- uzupełnić.

9. Stosujcie szablony- zarówno do informacji o dramie, aktorach jak i do twórców.

Jeśli ktoś z was nie przestrzegał któregoś z tych punktów, nie musicie przepraszać, może nawet nie próbujcie. Zamiast tego poprawcie swoje błędy jeśli nie zostały one jeszcze przez kogoś poprawione.

Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia