Pomoc:Przekierowania

Z Drama@DEEP

główna strona pomocy

Częstym problemem na wiki jest problem ze znalezieniem artykułu, mimo dobrze wpisywanej nazwy. Problem ten wynika z mnogości tytułów dram (oryginalny, alternatywne wersje angielskich tłumaczeń, alternatywne latynizacje) oraz różnych wersji latynizacji imion i nazwisk pracujących przy nich osób. Najprostszym sposobem na rozwiązanie tej sprawy jest stosowanie przekierowań przy pomocy opcji, której podstawowy kod znajdziemy na dole edytowanego artykułu w wierszu Wiki-składnia pod nazwą #PATRZ[[]].

Przygotowanie

Przechodzimy do artykułu, do którego planujemy przygotować przekierowania. Rozważmy dwa przykłady:

Przykład:

Drama Murim School:

  • Tytuł alternatywny: Murim School / Moorim School / Martial Arts School
  • Wcześniej znana jako: 우리는 학원 사망 / Murim Hakwon

Dla tego tytułu przekierowanie do tytułu wcześniejszego już zapewne istnieje (poprzez przeniesienie dramy do obecnego), jednak pozostają nam jeszcze dwie alternatywne nazwy. W tym celu zabieramy się za tworzenie artykułów pod tytułami: Moorim School i Martial Arts School.

Przykład:

Aktor Lee Jun Ki:

  • Imię i nazwisko: 이준기
  • Imię i nazwisko (latynizacja): Lee Jun Ki / Lee Joon Ki

Jak w przypadku wielu innych nazw azjatyckich, tak i dla tego imienia możliwe jest wiele latynizacji, jednak przekierowania warto dodawać dla tych najbardziej znanych i używanych np. przez samego aktora. W tym przypadku brakuje nam hasła Lee Joon Ki.

Kod przekierowania

W polu tekstowym wklejamy kod przekierowania #PATRZ[[tytuł alternatywny]] z odpowiednią nazwą, dzięki czemu utworzona strona zostanie zakwalifikowana jako strona przekierowująca, a podczas wpisywania alternatywnej nazwy w wyszukiwarce zostaniemy automatycznie przekierowani do artykułu głównego.

Kosmetyczne poprawki

Pamiętajmy, by podczas przenoszenia strony pod nowy tytuł, zmienić także artykuł główny w przekierowaniach.

Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia