Drama@DEEP:Drama tygodnia/2010/IV

Z Drama@DEEP

Spis treści

Październik

04.10.2010 - 10.10.2010
Bad Guy
Bad guy.jpg

Gun Wook to mężczyzna, obok którego nie da się przejść obojętnie. W dzieciństwie został on bardzo źle potraktowany przez rodzinę, do której należy firma Haeshin Group. Pałający żądzą zemsty mężczyzna do swojego planu wykorzysta Hong Tae Ra, Tae Sung oraz Mo Ne.
Przypadkowo pozna też Moon Jae In, która chce poderwać Hong Tae Sung, aby zemścić się na swoim byłym narzeczonym. Problem polega na tym, iż Jae In popełnia błąd i uważa, że Gun Wook jest Hong Tae Sung...
Czy plan zemsty się powiedzie?? Czy Gun Wook wykorzysta nieświadomą wszystkiego Jae In??

Według naszych użytkowników seria wciąga od pierwszej minuty i trzyma w napięciu. Warto również zwrócić uwagę na sprawnie wykreowane postacie.
11.10.2010 - 17.10.2010
Kurosagi
Kurosagi Banner.jpg

Drama przybliża problemy oszustw finansowych i wyłudzeń. Kurosaki to młody chłopak, który stracił całą rodzinę z powodu działań oszustów. Pomimo tego, on sam zostaje oszustem zwanym Kurosagi. Kurosagi atakuje tylko innych oszustów i wyłudza od nich pieniądze, które zwraca poszkodowanym. Współpracuje z jednym z największych oszustów - Katsuragim Toshio, pomimo iż ten przyczynił się do śmierci jego rodziny. Yoshikawa Tsurara to młoda studentka prawa, która nie może pogodzić się z postawą Kurosakiego. Czy uda się jej zmienić głównego bohatera i namówić go do porzucenia zemsty?

Zdaniem naszych użytkowników drama jest warta obejrzenia głównie ze względu na głównego aktora - w tej roli Yamashita Tomohisa, i muzykę stworzoną na potrzeby serialu.
18.10.2010 - 24.10.2010
Bogini Śmierci
Death Girl.jpg

Jest to szkolna historia, w której Serena Fang wciela się w rolę ducha zakochanego w postaci odgrywanej przez Yan Ya Luna. Chłopak ten ma guza mózgu. Drama skupia się na problemach współczesnych nastolatków takich jak znęcanie się w szkole czy przemoc w rodzinie. Ah Ben gra chłopaka, który zachowuje się bardzo dziewczęco, ale ma też wiele własnych problemów. Xiao Xun (Albee Huang) jest z kolei lesbijką.

Według naszych użytkowników seria warta jest obejrzenia ze względu na nowatorską fabułę, tematykę, jaka jest w niej poruszana. Wiele osób zwraca także uwagę na interesujący opening, który zachęca do obejrzenia kolejnych odcinków.
25.10.2010 - 31.10.2010
Beethoven Virus
250px-BeethovenVirus.jpg

Kang Gun Woo jest sławnym i renomowanym na całym świecie dyrygentem-perfekcjonistą. Nie łatwo jest z nim pracować, wzbudza strach w członkach orkiestry. Przez przypadek spotyka na swojej drodze skrzypaczkę, Du Ru Mi, oraz młodego policjanta o identycznym nazwisku jak on sam. Kang Gun Woo odkrywa, że mimo braku treningu jego imiennik jest niezwykle utalentowany muzycznie. Już wkrótce powstanie miłosny trójkąt...

Użytkownicy Drama@DEEP polecają tę dramę głównie ze względu na ilość muzyki klasycznej zawartej w serii. Zwracają też uwagę na obsadę, głównie na Jang Geun Suka.

Listopad

01.11.2010 - 07.11.2010
Kod niebieski
400px-Code Blue.jpg

Jeśli można by dotrzeć na miejsce wypadku sekundę wcześniej, czyjeś serce mogłoby znów zacząć bić. Jeśli byłby jeszcze jeden dodatkowy helikopter, możnaby uratować jeszcze więcej żyć. Jeśli uratujemy życie jeszcze jednego człowieka, moglibyśmy zdobyć większe zaufanie pacjentów. W tym kraju jest jeszcze więcej żyć, które można uratować.

"Doctor Helicopter" to system pogotowia lotniczego, wprowadzony w Japonii w 2007 roku. Pewnego dnia czwórka młodych ludzi zostaje przyłączona do takiej grupy ratunkowej. Będą musieli się zmierzyć ze swoimi ambicjami, słabościami, nieszczęśliwymi wypadkami, nietrwałością ludzkiego życia. Drama opowiada o ich dorastaniu - osobistym i zawodowym.
08.11.2010 - 14.11.2010
My Girlfriend Is A Gumiho
My girlfriend is a gumiho.jpg

Cha Dae Woong to bardzo niedojrzały mężczyzna, którego główną prawdą życiową jest hasło: "nieważne jak, byle iść do przodu". Pragnie zostać gwiazdą filmów akcji, dlatego zapisał się do szkoły aktorskiej znanego reżysera, Jung Doo Hong. W wyniku pewnego nieporozumienia budzi śpiącego od ponad 500 lat ducha Gumiho, który podąża za nim pod postacią przepięknej kobiety. Natarczywość ducha sprawia, iż większość ludzi zaczyna uważać ich za parę. Chłopak jednak obawia się, że Gumiho będzie chciało pożywić się jego wątrobą... Gumiho zaczyna się interesować tajemniczy weterynarz, Park Dong Joo - czego naprawdę chce od istoty ze świata duchowego??

Użytkownicy dramawiki polecają tę dramę głównie ze względu na humor oraz muzykę.
15.11.2010 - 21.11.2010
Clone Baby
Top.jpg

Aoyagi Masamune czuje się nieszczęśliwy. Od czasów gimnazjum znęcają się nad nim koledzy z klasy, dodatkowo rodzina naciska na niego, by dostał się na ekskluzywną uczelnię Todai. Zdesperowany postanawia popełnić samobójstwo i rzucić się z dachu wysokiego budynku. Kiedy już stoi na krawędzi, podchodzi do niego tajemniczy chłopak i mówi "Twoja śmierć bardzo mi pomoże. W grze w "gorące krzesła" przygotowano tylko jedno miejsce."

W innej części Tokio policja natrafia na kolejną ofiarę tajemniczego mordercy. Wszystkim zamordowanym usunięto po jednym organie wewnętrznym. Dodatkowo zmarli mieli po 19 lat i urodzili się w święto Tanabata (7 lipca).

Użytkownicy Dramawiki polecają tę dramę głównie ze na świeżą, młodą obsadę, interesujące ujęcia kamery, krótką formę dramy i wciągającą fabułę. Z pewnością jest to zasługująca na wyróżnienie pozycja z Japonii.
22.11.2010 - 28.11.2010
Randka w ciemno
20100604103055.jpg

Oto historia o singlach i randkach w ciemno... Trzy dni temu ukryta kamera zarejestrowała rozmowę 28-letniej Le Tong Tong z narzeczonym i nagranie momentalnie rozeszło się po biurze. W rozmowie wspomniano, iż miejsce Tong Tong w roli panny młodej zajmie piękna pracownica z działu reklamy. Upokorzona Tong Tong kłamie, że ma już nowego chłopaka. Wszyscy w biurze wywierają na nią presję, dlatego Tong Tong z pomocą przyjaciółek, Lali i Ba Mei, wprowadza w życie "Plan Randek w Ciemno". Aby poznać chłopaka N razy lepszego od swojego byłego, Tong Tong poświęca swój awans i wakacje, by spędzić sześć miesięcy na randkach w ciemno.

Użytkownicy Drama@DEEP polecają tę dramę ze względu na role Jimmy'ego Lina oraz Dylana Kuo.

Grudzień

29.11.2010 - 05.12.2010
Gloria
Gloria Poster.jpg
Gloria to opowieść o ludziach, którzy nie widzą przed sobą przyszłości. Historia skupia się na Na Jin Jin, która pracuje na kilka etatów, żeby utrzymać przy sobie upośledzoną starszą siostrę, Jin Joo. Pomaga jej w tym przyjaciel z czasów szkolnych, Ha Dong Ah. Jin Jin w pewnym momencie zupełnie przez przypadek ma szansę zostać profesjonalną piosenkarką. Przyjmuje pseudonim artystyczny "Gloria". Wtedy też poznaje bliżej Lee Kang Suk, który jest nieślubnym synem znanego przedsiębiorcy. Zaczyna ich łączyć uczucie, jednak Kang Suk z woli ojca ma się ożenić z córką jego partnera biznesowego, Jung Yoon Seo, którą od próby samobójczej powstrzymał Ha Dong Ah...
06.12.2010 - 12.12.2010
Sungkyunkwan Scandal
Sscandal.jpg
Lee Sun Joon jest chłopakiem, który ma wszystko, czego potrzebuje aby odnieść w życiu sukces. Akcja dramy rozgrywa się na uniwersytecie, który przyjmuje tylko chłopców do czasu, kiedy pewna dziewczyna postanawia przebrać się za swojego brata i wstąpić do szkoły. Tak zaczyna się historia miłosna...
13.12.2010 - 19.12.2010
Kanał X
Channel-X.jpg
Joe Cheng wcielił się w rolę prezentera telewizyjnego, który wygłasza swoje kwestie z precyzją maszyny. Z kolei Amber Kuo odegrała rolę paparazzo, która początkowo będzie konkurować z postacią Joe Chenga jednak z biegiem czasu ich relacje będą coraz bliższe.
20.12.2010 - 26.12.2010
Xmas Nante Daikirai
Xmas-nante-daikirai.jpg
Historia opowiada o młodej dziewczynie, Fuyumi, która ma bardzo specyficzne podejście do życia. Uważa wszystko, w tym Boże Narodzenie za irytujące i niepotrzebne. Jedyna rzecz, która jej w życiu odpowiada to sen. W godnej pożałowania sytuacji znajduje się zatem zakochany w niej Sho. Chłopak robi wszystko aby zdobyć jej miłość, ale Fuyumi zdaje się tego kompletnie nie zauważać. Wdaje się w dziwny związek ze starszym od siebie mężczyzną. A tymczasem zbliża się Wigilia, którą Sho chciałby spędzić z Fuyumi w gronie znajomych... Czy uda mu się zdobyć serce dziewczyny?
27.12.2010 - 02.01.2011
Triple
Triple.jpg
Drama opowiada historię dziewczyny, Lee Haru, która pragnie zaistnieć jako łyżwiarka figurowa. Jej życie zaczyna się komplikować, gdy po wielu latach spotyka swojego przyrodniego brata, Shin Hwal'a. Ojciec Hwal'a i matka Haru zginęli w wypadku samochodowym. Hwal wraz ze swoimi przyjaciółmi, Hae Yoon, Hyun Tae i Sang Hee, pracują w tej samej agencji. Podczas gdy Haru pracuje nad spełnieniem swoich marzeń, nieświadomie doprowadza do spotkania swojej trenerki Choi Soo In z przyrodnim bratem. Jednak nie wie, że Soo In jest byłą żoną Hwal'a.
Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia