Drama@DEEP:Drama tygodnia/2010/III

Z Drama@DEEP

Spis treści

Lipiec

28.06.2010 - 04.07.2010
Oh! My Lady
Ohmylady.jpg

Yoon Kae Hwa (Chae Rim) to 35-letnia gospodyni domowa, która niedawno się rozwiodła. Przez kompletny przypadek dostaje propozycję zostania menedżerem Sung Min Woo (Choi Si Won), który jest koreańskim bożyszczem młodych dziewcząt. Prywatnie aktor jest pewnym siebie gburem, którego nic nie obchodzi oprócz własnej kariery.

Dziewczyna nazywa się Gae Hwa i to ona zamieszkuje u niego. W życiu gwiazdora pojawia się nagle dziecko, które niby jest jego. Przez dziecko wszystko się rozpoczyna. Gwiazdor godzi się podpisać kontrakt, którego wcale nie chce ale w zamian Gae Hwa zamieszkuje i niego (ponieważ nie ma w danej chwili gdzie mieszkać) i opiekuje się dziekciem.

Początkowo Sung Min Woo jest bardzo opryskliwy dla swojej nowej menedżerki, która według niego zbyt pozytywnie podchodzi do życia. Jego nastawienie zmienia się, gdy zauważa, że tak naprawdę Kae Hwa jest bardzo samotna. Min Woo zaczyna rozumieć, że w przyszłości i jego może spotkać taki los. Postanawia się zmienić. Spędzając z Kae Hwa coraz więcej czasu Min Woo powoli zakochuje się w swojej pani menedżer...
05.07.2010 - 11.07.2010
Tokyo Ghost Trip
TGT.jpg

Bracia Setsu i Souwa mają w najbliższym czasie ukończyć szkołę średnią, ale głowa ich rodziny nagle znika. Ich starszy brat, Kai, przejmuje opiekę nad rodziną - jest on kapłanem, który studiował za granicą egzorcyzmy. Setsu i Souwa zostają zmuszeni do przejęcia rodzinnego biznesu i walki z ponadnaturalnymi mocami.

Jest to drama detektywistyczna i z gatunku supernatural. Warto zwrócić uwagę na role Yagamiego Rena oraz Kiriyamy Rena.
12.07.2010 - 18.07.2010
Shinzanmono
Shinzanmono.png
W dniu, w którym Kaga Kyoichiro został przeniesiody do komendy policji w Nihonbashi, została zamordowana kobieta. Kyoichiro natychmiast został przydzielony do tej sprawy. Kobieta zginęła w Ningyo-cho, więc wszyscy mieszkańcy dzielnicy sklepowej mogą stać się podejrzanymi w śledztwie. Kaga świetnie potrafi odczytywać ludzkie zachowania, więc dzięki swojemu instynktowi i umiejętności dedukcji powoli zaczyna odkrywać tajemnice i skomplikowane relacje między ludźmi.
19.07.2010 - 01.08.2010
Namiętność lata
Namiętność Lata poster.jpg
Luo Xi i Xia Mo to sieroty, jednak Xia Mo ma to szczęście, że razem z bratem została adoptowana przez rodzinę Yin. Los sprawia, że jakiś czas później i Luo Xi trafia do tej samej rodziny. Początkowo wrogo do siebie nastawiona para, zaczyna się ze sobą zaprzyjaźniać, kiedy Luo Xi ratuje Xia Mo przed zawstydzającą sytuacją podczas konkursu śpiewu... Ou Chen z kolei to bogaty panicz, który nie zaznał nigdy ciepła rodzinnego. Jest szalenie zakochany w Xia Mo i widząc na horyzoncie potencjalnego rywala postanawia działać od razu i zmusza adopcyjnych rodziców Xia Mo do wysłania Luo Xi na studia za granicę. 5 lat później Luo Xi wraca do kraju jako sławny piosenkarz, zamierzając odzyskać to co zostało mu odebrane w dzieciństwie. W tym samym czasie Xia Mo podpisuje kontrakt z wytwórnią i chce zostać gwiazdą. Czy Ou Chen pozwoli Xia Mo i Luo Xi, by odnowili swoją "przyjaźń"?

Sierpień

02.08.2010 - 08.08.2010
Hong Gil Dong
Hgd 1.jpg
Tytułowy bohater, Hong Gil Dong, jest utrapieniem dla swojej rodziny i całego miasteczka. Lubi zabawy, bójki i jedzenie za darmo. Pewnego dnia, znudzony doczesnym życiem, postanawia wyruszyć do Chin. Na swojej drodze spotyka jednak Heo Yi Nok, która właśnie stamtąd wróciła. Jak potoczą się ich losy? Czy dziewczyna nauczy go chińskiego i co z tym wszystkim ma wspólnego tajemniczy, przystojny mężczyzna w czerni? Wzruszająca i zabawna historia, z genialną obsadą, zabójczym humorem i świetną muzyką.
09.08.2010 - 15.08.2010
Ashita no Kita Yoshio
Kita-Yoshio-banner.jpg

Dla Yoshio Kity liczba 11 ma wielkie znaczenie. Urodził się 11 listopada, jego numer w dzienniku szkolnym był 11, 11 lat temu rozwiódł się z żoną i za 11 dni popełni samobójstwo... Tak postanowił, ale czy spotkanie z Yashiro Heitą zmieni jego decyzję?

Do obejrzenia dramy zachęca również kadra aktorska - Matsuda Ryuhei, Kuriyama Chiaki, Yoshitaka Yuriko czy też Kaname Jun.
16.08.2010 - 22.08.2010
Gakeppuchi no Eri
Eri.jpg
Eriko dorastała w biednej rodzinie, cierpiała z powodu przemocy domowej i znęcania się nad nią w szkole, ale nigdy nie traciła ducha walki. Swój naturalny entuzjazm i wiedzę wykorzystała, aby wygrać z losem i zadebiutowała jako mangaka.
23.08.2010 - 29.08.2010
Goong
Goong.jpg
W Korei, mimo iż jest XXI wiek, nadal panuje monarchia, a rodzina królewska mieszka w pałacu. Historia zaczyna się, kiedy umiera król. Dawno temu złożył on swojemu najwierniejszemu przyjacielowi obietnicę. Wnuk króla, który będzie następcą tronu, ma ożenić się z jego wnuczką. Ta chwila wreszcie nadeszła... Jednak książę Shin nie zamierza żenić się z energiczną i zwariowaną Chae-kyung, zresztą ona też tego nie chce - ta dwójka, krótko mówiąc, się nie znosi. Shin jest zakochany w Hyo-rin, jednak ta odrzuca jego oświadczyny. Świadkiem tego jest Chae-kyung, która ma spore kłopoty rodzinne. Ostatecznie Shinowi i Chae-kyung nie pozostajenic innego, jak wziąć ślub dla dobra kraju i rodziny królewskiej. Ale czy przysłowia "od nienawiści do miłości jeden krok" i "kto się czubi, ten się lubi" mówią prawdę?

Wrzesień

30.08.2010 - 05.09.2010
Quiz Show 2
The-quizshow2-banner.jpg
W programie prowadzonym przez Satoru za udzielenie siedmiu poprawnych odpowiedzi można wygrać 10 mln yenów, a za wygranie rundy finałowej telewizja finansuje życzenie zwycięzcy. Wygląda niewinnie, prawda? Jednak w programie kolejne pytania coraz bardziej drążą w przeszłość finalistów... Wolisz wygrać czy przyznać się do winy? Jaką tajemnicę skrywa sam prowadzący?
06.09.2010 - 12.09.2010
Pretty Guardian Sailor Moon
Pretty Guardian Sailor Moon.jpg

Serial na podstawie znanej mangi i anime. Usagi Tsukino jest na pozór zwykłą uczennicą liceum. A przynajmniej do dnia, kiedy z pomocą pluszowej kotki - Luny przemienia się w wojowniczkę o miłość i sprawiedliwość.
Obsada

13.09.2010 - 19.09.2010
A love to kill
A love to kill.jpg
Kang Bok Gu jest bardzo energicznym młodym człowiekiem, który wychował się w sierocińcu. Zakochuje się on w kobiecie, której nie powinien kochać. Z jej winy brat Kang Bok Gu spadł z dachu i zapadł w stan wegetacji. Uczucie chłopaka jest więc czymś nie do przyjęcia. Kobieta, o której mowa, to młoda aktorka Cha Eun Seok. Nie chciała ona, by Kang Min Goo stała się krzywda - upadek z dachu był nieszczęśliwym wypadkiem. Łańcuch nieporozumień sprawia, że nienawiść Kang Bok Gu wobec kobiety rośnie. Kang Bok Gu zostaje osobistym ochroniarzem kobiety w celu zrealizowania swojej zemsty - chce zniszczyć Eun Seok psychicznie i zmusić, by padła przed nim na kolana i przyznała, że to z jej winy jego brat jest w tak tragicznym stanie.
20.09.2010 - 26.09.2010
Zwaśnione słońca
Artit Ching Duang.jpg

Sangla przypadkiem dowiaduje się, że jej ukochany Rangsee Suriyathid, bogaty biznesmen, ma inną narzeczoną. W rozmowie z nim dowiaduje się, że nie zamierza on walczyć o miłość, lecz wyjdzie za kobietę, którą wybrała dla niego rodzina.

Zrozpaczona Sangla wyjeżdża do swojego rodzinnego miasteczka. Gdy dowiaduje się, że jest w ciąży pisze list do dawnego ukochanego z prośbą o pomoc w wychowaniu dziecka. List dociera do nowo poślubionej żony Rangsee, Parnrawee. Kobieta zabiera Sanglę do kliniki, gdzie ma mieć zabieg aborcji, i zostawia ją tam. Nie wie, że dawnej ukochanej męża udaje się uciec. Kilka miesięcy później Sangla rodzi córkę, Randong, jednak z rozpaczy popada w alkoholizm. Wiele lat później Randong pracuje ciężko by utrzymać siebie i matkę. Z powodu ubóstwa z jakim żyje i matki alkoholiczki, musi znosić ciągłe drwiny.

Gdy Sangla poważnie zapada na zdrowiu, tuż przed śmiercią opowiada córce o swojej przeszłości i prosi ją, by zemściła się na rodzinie Suriyathid i odebrała należną jej część olbrzymiego majątku ojca...
27.09.2010 - 03.10.2010
Rookies
Rookies-banner.jpg

Kawato Koichi to młody nauczyciel literatury japońskiej, który rozpoczyna pracę w liceum Futagotamagawa. Klub Baseballowy z tego liceum ma bardzo złą sławę, a jego członkowie to bandyci i awanturnicy. Dodatkowo Klub został zawieszony na pół roku z powodu wywołania burdy podczas oficjalnej rozgrywki. Nowo mianowany nauczyciel widzi jednak w członkach tego klubu nie tylko chuliganów, ale także młode osoby pełne pasji i marzeń. Pod opieką Kawato chłopcy odnajdują swój cel i próbują dostać się do ogólnonarodowego turnieju baseballa - Koshien. Zanim jednak osiągną swój cel, czeka ich jeszcze wiele wyzwań i przeszkód do pokonania.

Według naszych użytkowników, mimo, że jest to kolejna drama o buntownikach i sporcie, warto ją zobaczyć, ponieważ jest przystępna i pokazuje, jak ważne są marzenia.
Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia