Drama@DEEP:Drama tygodnia/2010/I

Z Drama@DEEP


Spis treści

Styczeń

04.01.2010 - 10.01.2010
Nodame Cantabile
Nodame Cantabile.jpg
Jest to zabawna historia o muzyce i marzeniach oraz o uczuciu rodzącym się między dwojgiem ludzi o zupełnie różnych charakterach. Megumi Noda (nazywana "Nodame") jest studentką Akademii Muzycznej Momogaoka. Jest niesamowicie utalentowaną pianistką i marzy o zostaniu nauczycielką w przedszkolu. Jest chaotyczna i nierozgarnięta: potrafi nie myć się przez kilka dni, podkrada znajomym jedzenie, a większość jej mieszkania zajmują góry śmieci. Z kolei Shinichi Chiaki jest gwiazdą całej akademii. To wybitny pianista i skrzypek. Planuje zostać dyrygentem. W dzieciństwie mieszkał za granicą, ale teraz w wyniku fobii z dzieciństwa nie może wyjechać poza Japonię. Pewnego dnia przypadkowo spotyka Nodame, która od razu się w nim zakochuje. Powoli między dwójką bohaterów rozwija się więź. Urocza historia z niesamowitą oprawą muzyczną klasycznych utworów.
11.01.2010 - 17.01.2010
Drzewo Życia
Tree.jpg
Hana jest bystrą dziewczyną, która w młodym wieku straciła ojca. Kiedy jej matka powraca do Japonii, przyjeżdża ze swoim nowym koreańskim mężem oraz synem Yoon Suh. Matka Yoon Suh umarła, gdy miał 10 lat. Po śmierci matki chłopak staje się autystycznym dzieckiem. Hana kocha swojego nowego brata przyrodniego, jednak on nie chce mieć z nią nic wspólnego. Kiedy ich rodzicie wyjeżdżają na miesiąc miodowy, matka Hany pozostawia dzieci z siostrą zmarłego męża. Będzie ona zarządzać zajazdem podczas ich podróży. Gdy ich nie ma, ciotka i jej córka, Maya, planują sprzedać zajazd, aby spłacić długi hazardowe oraz opłacić uczelnię. Pomimo tego wszystkiego Hana odnajduje pocieszenie w bracie, który otwiera się i zaczyna mówić tuż po swoich 20. urodzinach - dniu śmierci jego matki. Hana boi się go kochać, gdy zaczynają coś do siebie czuć. Wkrótce wyjeżdża ze swoim senpai'em, Fujiwara Ryu, który także darzy ją uczuciem. Maya zaczyna być zazdrosna z powodu takiego obrotu sprawy, więc postanawia sprawić, aby Hana stała się bardziej nieszczęśliwa.
18.01.2010 - 24.01.2010
Hanoi Bride
Hanoi bride.jpg
Park Eun Woo pracował jako doktor w klinice w Hanoi, gdzie zakochał się w Wietnamce, Ly Thi Vu. Z powodu nagłej śmierci jego ojca musiał szybko powrócić do Korei, jednak wiadomość o tym nie dotarła do Ly Thi Vu. Jego starszy brat, Park Sok Woo, który pracował jako farmer, został wysłany przez matkę do Wietnamu w celu znalezienia sobie żony i skończył przywożąc ze sobą Ly Thi Vu, którą postanowił poślubić. Song Il Lan była przyjaciółką Park Sok Woo z dzieciństwa. Zdała sobie sprawę, że była w nim zakochana, a on odwzajemniał to uczucie. Kiedy już nieporozumienie pomiędzy Park Sok Woo i Ly Thi Vu się wyjaśniło i cała prawda wyszła na jaw, matka chłopaka, która myślała, że Ly Thi Vu zostanie żoną jej pierwszego syna, i zdążyła ją polubić, nie uważała jej za wystarczająco dobrą dla drugiego syna, który był doktorem. Ly Thi Vu czuła się zraniona i wróciła do Hanoi. Po pewnym czasie matka zrozumiała swój błąd i ustąpiła synowi. Park Eun Woo nie chciał zrezygnować z Ly Thi Vu, więc wrócił do pracy w Hanoi, aby ją odnaleźć.
25.01.2010 - 31.01.2010
MW - Rozdział 0 - Gra diabła
MW dai o sho.jpg
Fabuła dramy umiejscowiona jest kilkanaście miesięcy przed akcją rozgrywającą się w mandze/adaptacji filmowej. Główny bohater, Takashi Morioka stracił pracę i mieszkanie w wyniku recesji. Poszukując zarobku zostaje wplątany w niebezpieczną grę diabolicznego Yuki Michio. By chronić rzeczy, które są dla niego ważne, Takashi zaczyna dosyć podejrzaną pracę...

Luty

01.02.2010 - 07.02.2010
Niini no Koto wo Wasurenaide
NnKwW-banner.jpg
Historia oparta na powieści Masumi Kawakami. Największym marzeniem Keisuke Kawaiego jest zostać fizykiem. Rodzice wysyłają go więc do drogiej szkoły. W wieku 15 lat u Keisuke ujawnia się jednak straszna choroba - nowotwór mózgu. Pozostaje mu rok życia. Czy dzięki wsparciu swojej rodziny uda mu się jednak godnie przeżyć jeszcze kilka lat?
08.02.2010 - 14.02.2010
Yuuki
Yuuki.jpg
Oparta na faktach historia choroby i walki 23-latka u którego zdiagnozowano niezwykle rzadką, nieuleczalną chorobę, której początkiem jest częściowe zapadnięcie się kości czaszki.
15.02.2010 - 21.02.2010
Opowieść rowerzysty
Jitensha Shonenki.jpg
Sota i Shohei są przyjaciólmi od dzieciństwa, obaj dzielą pasję do rowerów. Sota uczestniczy w zawodach kolarskich, jednakże Shohei zrezygnował ze swoich marzeń. To wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i pokonywaniu przeszkód.
22.02.2010 - 28.02.2010
Yamato Nadeshiko Shichi Henge
Wallflower.jpg
Takano Kyohei to student, który jest przystojny, ale ma też wredny charakterek i zawsze jest gotowy do walki. Toyama Yukinojo jest tak uroczy, że często myli się go z dziewczyną. Oda Takenaga jest wybitnym uczniem zarówno jeśli chodzi o zajęcia teoretyczne jak i sport. Mori Ranmaru to współlokator tej trójki, który uwielbia kobiety. Akceptują oni propozycję kobiety wynajmującej im dom - będą mogli w nim mieszkać za darmo, jeśli zmienią jej siostrzenicę z brzydkiego kaczątka w prawdziwego łabędzia. Jej siostrzenica, Nakahara Sunako jest jednak osobą odosobnioną, przygnębioną i roztaczającą przerażającą aurę - wynika to z jej kompleksów na punkcie swojego wyglądu. Czy nasza czwórka bohaterów sprosta swojemu zadaniu?

Marzec

01.03.2010 - 07.03.2010
Taiyo to umi no kyoshitsu
TtUnK-banner.jpg
Sakurai Sakutaro jest nauczycielem, który ma za zadanie przygotować uczniów w letniej szkółce do egzaminów na studia. Ta historia byłaby normalna gdyby nie to, że Sakurai używa w tym celu dziwnych metod, a ponadto ogólnie jest uważany za głupka.
08.03.2010 - 14.03.2010
Bloody Monday
Bloody Monday.jpg
800px-BloodyMondayS2-banner.jpg
Krwawy Poniedziałek (Bloody Monday) to drama nakręcona na podstawie mangi, która jeszcze nie została ukończona. Pewnego dnia w Rosji w małym miasteczku zostaje wypuszczony śmiercionośny wirus. Powód nie jest znany. Po pewnym czasie zaistniały obawy, iż ta sama sytuacja powtórzy się w Tokio. THIRD-i to jednostka, która walczy z terroryzmem. Takagi Fujimaru jest synem jednego z pracowników tej jednostki, a także genialnym hakerem. Fujimaru zaczyna pomagać THIRD-i przy walce z terroryzmem. Obecnie emitowany jest drugi sezon serii.
15.03.2010 - 21.03.2010
Creating Destiny
Creating destiny.jpg
Han Sang Eun przeprowadziła się do Australii, kiedy była nastolatką. Po kilku latach powraca do Korei ze swoim amerykańskim chłopakiem. Jednakże jej rodzina ma nadzieję, że poślubi ona jakiegoś miłego Koreańczyka. Robią wszystko, co w ich mocy, aby zakochała się w Kim Yeo Joon.
22.03.2010 - 28.03.2010
Pride
Pride.jpeg

On jest uwielbianym przez kobiety hokeistą i ekscentrycznym indywidualistą. Uważa, że związki to gra i zawsze odsłania wszystkie karty na początku - uprzedza kobiety, żeby na nic nie liczyły. Ona jest jakby "z innego stulecia". Dwa lata temu jej narzeczony wyjechał do Ameryki i się od tego czasu nie odezwał. Mimo to ona nadal czeka. On postanawia wybrać ją na swój kolejny cel...

Według użytkowników dramawiki jest to pozycja wyjątkowa i obowiązkowa, jeśli chodzi o dramy japońskie. Jest to romans z wątkami sportowymi w tle - jednen z najlepszych, o ile nie najlepszy z gatunku. Muzyka zespołu Queen sprawia, że drama staje się jeszcze bardziej czarująca. Czy warto ją oberzeć? Kiedy sięgniecie po ten tytuł, odpowiedź nasunie się sama - "Maybe?".
Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia