Chase

Z Drama@DEEP

Spis treści

Podstawowe informacje

Chase


Fabuła

Od 1998 roku znowelizowano ustawę o rynku walutowym w Japonii, był to tak zwany "Finansowy Wielki Wybuch". Japonia otworzyła się na międzynarodowe rynki finansowe. To otworzyło drogę wielu oszustom podatkowym. Raje podatkowe stały się sceną na której rozgrywa się walka między inspektorami i nieuczciwymi przedsiębiorcami. Haruma Sosuke jest Inspektorem Kontroli Skarbowej. Ściga wszelkie formy nieuczciwości i oszustw, jakich dopuszczają się przedstawiciele finansjery. Właśnie otwiera nową sprawę, w której właściciel Wypożyczalni Samochodów podejrzany jest o ukrycie 2 mld jenów zysków. Wszystko wskazuje na to, że ukrył je na Wyspach Dziewiczych, jednym z "rajów podatkowych".
Murakumo Shuji jest genialnym konsultantem podatkowych oszustw, znanym jako "Magik z Karaibów". Potrafi tworzyć misterne plany, dzięki którym nawet największe pieniądze "znikają" dla rządu kraju. Wysyła on na wyspy swojego przyjaciela, Kawashimę Keisuke, któremu zostało pół roku życia, oraz jego żonę, Kaori. Powierza mu też owe 2 mld jenów.
Pół roku później Kawashima umiera, a wraz z jego śmiercią "znikają" pieniądze. Sfrustrowany Haruma, nie chcąc tracić czasu, odwołuje podróż z żoną z okazji 18. rocznicy ich ślubu. Żona postanawia udać się w tę podróż sama. Haruma dwa dni później dowiaduje się z telewizji, że jego żona zginęła w katastrofie lotniczej, a jego córka, Suzuko, oskarża go o to, że to wszystko jego wina.
W tym czasie na Wyspach Dziewiczych Murakumo jest niezmiernie uradowany wiadomościami - to on zaplanował wypadek, współpracując z Hiyamą Kiichim, synem jednego z najbogatszych ludzi w Japonii. W wyniku tego wypadku, Murakumo i jego wspólnicy zdobędą sporą sumę pieniędzy dzięki odszkodowaniu z powodu naruszenia umowy. Murakumo interesuje się też majątkiem ojca Kiichiego, który jest wart 600 miliardów jenów. Współpracująca z nim żona zmarłego Keisuke - Kaori, zauważa, że pieniądze to nie jedyne, co go interesuje - Murakumo szuka zemsty. Haruma zaczyna powoli odkrywać, że za śmiercią jego żony stoi spisek jakiejś osoby i ropoczyna śledztwo, pragnąc zemsty.
Tak zaczyna się gonitwa pomiędzy Harumą i Murakumo...

Obsada

Twórcy

Nagrody

Linki zewnętrzne

Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia